• Vespa Gts 250 Hiflo Yağ Filtresi HF183
Vespa Gts 250 Hiflo Yağ Filtresi HF183
Ürün Kodu : HF183       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
114.35 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+

Vespa Gts 250 Hiflo Yağ Filtresi HF183  En İyi Fiyat

Vespa Gts 250 Hiflo Yağ Filtresi NEDİR? YAĞ FİLTRESİ NE ZAMAN DEĞİŞTİRİLİR?

Motor yağlama sisteminin önemli parçalarından birisi olan yağ filtresi, motor yağının temizliği açısından oldukça kritik bir öneme sahiptir. Kirlenmiş bir yağ motor bloğunda deformasyonlara yol açacağından mutlaka periyodik bakımda yağ filtresi değiştirilmelidir.

 

 

Vespa Gts 250 Hiflo  aşağıdaki modeller içinde uyumludur.

 

 

NEDEN SİZDEN ALAYIM?

- Adınıza faturalı sıfır ürünler ile güvenli alışveriş

- Tüm maillerinizi aynı gün cevaplayan mail hattımız

- Çok özel indirimler ve kampanyalar ile kolay ödeme

- Güvenle alışveriş yapabileceğiniz SSL teknolojisi

- 12 aya varan kredi kartına taksit seçenekleri

- Satış sonrası müşteri hizmetleri

- Doğru ürün ve hızlı kargo

 

Vespa Gts 250 Hiflo YAĞ FİLTRESİ NEDİR?

Motor yağ karterinde biriken yağı, motor bloğuna doğru devir daimi yapılırken, yağ filtresinden geçerek süzülür ve motora daha temiz bir yağ gönderilmesi sağlanır.

Vespa Gts 250 Hiflo YAĞ FİLTRESİ NE ZAMAN DEĞİŞİR?

Yağ filtresi değişim zamanı motosiklet üreticilerinin belirlemiş oldukları periyodik bakımlar sırasında gerçekleştirilmelidir. Motor yağıyla birlikte değiştirilmesi gereken yağ filtresi takılırken parçanın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. motosiklet üreticilerinin belirlemiş olduğu kilometrelerde  mutlaka yağ filtresi ve motor yağı değiştirilmelidir.

Vespa Gts 250 Hiflo YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞTİRİLMEZSE NE OLUR?

Yağ filtresi değiştirilmediği takdirde motorunuzda kalıcı bir takım hasarlar otaya çıkabilir. Motor yağı iyi süzülemediğinden içerisinde kalan partiküller ya da iri toz tanecikleri motor bloğunun çizilmesine sebep olabilir, bunun dışında pistonlar ve segmanlar arasında kalabilecek kirli tabaka motorun kilitlenip çalışmamasına sebep olabilir. Tıkanmış bir yağ filtresi devir daim işleminde iyi bir akış sağlayamayacağından performans kayıpları yaşanması söz konusu olabilir.

SONUÇ OLARAK:

Motor yağ filtresi değiştirilmesi gereken önemli bir parçadır. Motor yağı değişimi yapılırken, yağ filtresi değişim işlemi de mutlaka yapılmalıdır. Aksi takdirde büyük teknik sorunlarla karşılaşma olasılığınız vardır. Ayrıca yağ filtresi değişimi yapılırken kaliteli parça kullanımına dikkat edilmelidir. Doğru takılmayan filtre otomobil motor yağının akmasına ve motorun yatak sarmasına sebep olabilir. Bundan dolayı uzman bir teknik ekip tarafından yağ filtresi değişimi yapılmalıdır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu